Anasayfa / Kredi Puanı Öğrenme / Kredi Notu Nedir? Kredi Notu Yükseltme Yolları 2018

Kredi Notu Nedir? Kredi Notu Yükseltme Yolları 2018

Kredi Notu Nedir?
Kredi Notu veya Kredi Puanı olarak bilinen KKB Yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından bankalardaki sicilinize göre derecelendirilen bir puan türü olan Kredi Puanı sizin Bankalardan Kredi veya Kredi Kartı almanızı veya alamamanızı sağlayan en önemli etkendir. Ülkemizin ileri gelen bankaların birleşerek kurduğu Kredi Kayıt Bürosu tüm bankalardaki ödeme durumunuza göre size verdiği Puanı Kredi çekeceğiniz zaman Bankalar ile paylaşmaktadır.
0 ile 1900 arasında Puanlanan KKB Sisteminde 0 En Riskli Puan 1900 ise En Az Riskli puan anlamını taşımaktadır. Eğer Kredi Puanınız 1500 ve üzerinde ise kolayca kredi çekebilirsiniz eğer puanınız 1500’den düşük ise Krediye başvurmayın çünkü kredi alamayacağınız gibi başvuru olumsuz sonuçlanacağı için Puanınızda düşecektir.

 

findeks kredi notu

Kredi Puanı Ne İşe Yarar?
Kredi Puanı sizin Bankalardaki Sicilinizdir. Puanınız ne kadar yüksek ise o kadar kolay ve yüksek miktarda Kredi çekebilir veya Kredi Kartı Limitine sahip olabilirsiniz. Yüksek Kredi Puanınız Kolay Kredi çekmenizi sağlar.
Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Yükseltme yada Kredi Puanı Yükseltme konusunda ihtiyacınız olanları çokta kafanıza takmayın aslında olay çok basit.
Kredi ve Kredi Kartı Ödemelerinizi Düzenli yaparsanız, Kart Limitinizin tamamına yakınını aktif olarak kullanıp öderseniz Kredi Puanınız yükselir. Kredi Puanınızı kısa sürede yükseltmek için Bankadan düşük miktarda krediyi uzun vadede çekin örnek olarak 5.000 TL Krediyi 48 AY Vadeli olarak çekin paraya hiç dokunmadan 2 Ay krediye erken ödeme yapın ardından 3. Ay Kredinin tamamını erken kapama yapın. Bu sayede Kredinizi erken ödediğiniz için banka gözünde değeriniz yükselecek ve Kredi Puanınızda artacağı için bundan sonra daha yüksek Kredileri daha kolay alabileceksiniz. Son olarak Kredi Puanınızı yükseltmek için Banka Hesaplarınızı aktif olarak kullanın ve nakit para harcamayın, paranızı karta yatırıp tüm harcamaları kartınızdan yapmanız sizi bankalarla düzenli çalışan bir müşteri konumunda gösterecektir ve Bankaların size daha kolay kredi ve kredi kartı vermesini sağlayacaktır.

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

Bankacılara Ücretsiz Soru Sor

Hakkında eKolayKredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir