Anasayfa / Kredi Puanı Öğrenme / Kredi Notu Öğrenme – Kredi Notu Hesaplama Sorgulama

Kredi Notu Öğrenme – Kredi Notu Hesaplama Sorgulama

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri olan Kredi ve Kredi Kartı başvurularınızın onaylanması için en geçerli kriterin Kredi Notunuz olduğunu biliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere Kredi Notunuzu Nasıl Öğrenebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Notu Nedir? – Kredi Puanı Nedir?
Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan ve çalıştığınız tüm bankalardaki sicilinizi tek bir merkezde toplayan puanlama sistemidir. Kredi Notunuz gerektiğinde KKB Tarafından bankalar ile paylaşılır ve bu nota göre başvurunuz olumlu veya olumsuz sonuçlanır.
Kredi Notumu – Puanımı Nasıl Öğrenebilirim?
Kredi Notunuzu Öğrenmek, Sorgulamak ve Hesaplamak için en kolay yol Findeks’tir. www.findeks.com adresinden üye olarak en uygun fiyata en detaylı şekilde kredi notunuzu öğrenebilir, sorgulayabilir ve hesaplayabilirsiniz. Normalde 5 TL ücreti olan Kredi Notu Sorgulamanızı BKM expres ile yaparsanız 1TL gibi düşük bir ücret ile öğrenebilirsiniz. Eğer Findeks üzerinden sorgulama yapmak istemiyorsanız, Bankalarında Kredi Notu Sorgulama sistemi mevctutur, Garanti – Akbank – YapıKredi gibi bir çok bankanın internet bankacılığı veya cep şubesinden Kredi Notunuzu Sorgulayabilirsiniz.

Kredi Notu – Puanı Öğrenmek için Findeks Güvenli midir?

findeks kredi notu
Findeks Türkiye’nin en iyi dokuz bankası tarafından ortaklaşa kurulmuş bir hizmet platformudur. Kredi Notunuzu öğrenmek için en güvenli sistem Findeks.com’dur.
Kredi Kartı veya Kredi Başvurusu için Kredi Notum Kaç Olmalı?
Eğer Kredi Kartına veya İhtiyaç Kredisinize başvuracaksanız Kredi Notunuzun en az 1500 ve üzeri olması durumunda başvurunuz olumlu sonuçlanabilir. Kredi Not Sistemine göre 1 En Riskli 1900 ise En Az Risk taşıyan puandır. Başvuru yapmadan önce Kredi Notunuzu mutlaka sorgulayın çünkü notunuz düşükse ve siz düşük not ile Kredi başvurusu yaparsanız hem krediyi alamazsınız hemde Kredi Notunuz dahada düşmüş olur.
Unutmayın! Her Kredi ve Kredi Kartı Başvurusunda Kredi notunuz düşmektedir.

Kredi Notumu – Puanımı Nasıl Yükseltebilirim?


Kredi Notunuzu yükseltmenin en etkili yöntemi Kredi Kartı ve Kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmaktır. Hiç bir borcunuzu geciktirmeden yatırırsanız notunuz kısa zamanda yükselecektir. Buna ek olarak düşük miktarda krediler çekip erken kapama yaptığınızda Kredi Notunuz büyük ölçüde yükselecektir. Örnek olarak 5.000 TL Krediyi 48 ay Vadeli olarak çektiniz diyelim bu paraya hiç dokunmayın ilk 2 ay Taksit yatırın 3. ay ise Krediyi Tamamen Kapatın. Bankalar gözünde borcuna sadık ve Krediyi erken kapatan değerli bir müşteri konumunda olacaksınız ve Kredi Notunuzda yükseleceği için Kolayca daha yüksek tutarda krediler çekebileceksiniz.
Bu yazımızda sizlere Kredi Notunuzu Nasıl Öğrenip Sorgulayabileceğiniz hakkında bilgiler verdik. Kafanıza takılan Kredi ile alakalı her türlü soruyu yorum olarak sorabilirsiniz eKolayKredi.com Editörleri sorularınıza en kısa sürede cevap verecektir.

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

Bankacılara Ücretsiz Soru Sor

Hakkında eKolayKredi

4 Yorumlar

  1. Şükrü Demir

    Kredi kartı alıp kredi notu mu yükseltmek istiyorum kredi kartı nasıl alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir