Anasayfa / Evlilik Kredisi / Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2017 – Akbank – Garanti – Ziraat Bankası

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2017 – Akbank – Garanti – Ziraat Bankası

Yaz ayı gelince herkesin aklına evlenmek gidiyor değil mi? Kimimiz evleniyor evlenmeyenler ise evlenecek olanların düğün davetiyelerini görüyor biraz iç çekip sonrada düğüne katılıyorlar. Evlilik gerçekten güzel bir şey ancak her güzel şeyin bir zorluğu da oluyor evliliğinde öyle tabii ki. Evlenmek öyle çokta kolay değil evi var, arabası var, balayı var, tatili var, nikah, düğünü var yani bir çok masrafı var peki yeni evlenen bir çift bu kadar masrafın altından nasıl kalkabilir? Haliyle tek başına kalkamaz ve kalkamayacağı içinde bankaların evlilik kredisi yeni evlenecek çiftlerin tek umudu oluyor. Evlenecek çiftler düğünde takılacak olan altınlar ve takılara güvenerek kredi çekiyorlar ve düğün masraflarını karşılayabiliyorlar peki hangi bankalar evlilik kredisi veriyor gelin şöyle bir göz atalım.

evlilik kredisi veren bankalar

İlk olarak şunu belirtmek istiyoruz ki aslında evlilik kredisi diye bir kredi türü yoktur. Bazı Bankalar Bireysel İhtiyaç kredisini evlilik kredisi adı altında hizmete açmıştır. Yani siz evlilik kredisi diye aslında bireysel ihtiyaç kredisine başvuruyorsunuz

Bankaların Evlilik Kredisi Şartlarını Alt Kısımda Paylaştık Lütfen Okumaya devam edin..

Listemizin ilk sırasında Yapı Kredi bankasına yer veriyoruz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2017

1- Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Yapı kredi mobil

Yapı Kredi bankası ilk evlilik kredisi veren bankalardan biridir ve Yapı Kredi bankası sizlere 48 aya varan farklı vade seçenekleri ile cüzi bir faiz oranı uygulayarak evlilik kredisi veriyor. Yapı kredi Bankası’nın Evlilik Kredisi Başvurusu için Tıklayın.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar listemizde ikinci sırayı Finansbank alıyor

2- FinansBank Evlilik Kredisi

finansbank logo

Finansbank’ta normal ihtiyaç kredisi başvurusunda gereken tüm belgeler ve şartlar ile Evlilik kredisinede başvurma imkanı sağlamakta. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir Finansbank şubesine gidip başvuruda bulunmak.

2- Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti Bankası da evlilik kredisi adı altında hizmet veriyor ancak yaptığımız incelemelerden çıkardığımız sonuçta Garanti Bankası’nın aslında bir evlilik kredisi hizmeti olmadığını normal ihtiyaç kredisini evlilik kredisi adı altında da hizmete sunduğunu görüyoruz yani garanti bankasında evlilik kredisine başvuracaksanız aslında bireysel ihtiyaç kredisi kullanacaksınız anlamına geliyor zaten ikisinin de faiz konusunda hiçbir farkı bulunmuyor.

3- Akbank Düğün Kredisi

Akbank’ta yeni evlenecek çiftlere Düğün Kredisi adı altında kredi imkanı sunmakta. Uygun faiz oranlarının yanında hiç bir masraf ödemeden kullanabileceğiniz Akbank Düğün Kredisine başvuruda bulunmak için en yakın Akbank şubesine gitmeniz yeterlidir.

4- Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası

Ziraat Bankasındanda Evlilik Kredisi alamıyor olsanızda Bireysel İhtiyaç kredisi kullanarak evliliğinize destek olabilirsiniz. Ziraat Bankası şu anda en düşük faiz ile kredi veren devlet bankasıdır. Özellikle Devlet Memurlarının kolayca kredi çekebildiği Ziraat Bankasını aklınızın bir köşesinde bulundurmanızı öneririz.

Bankaların Evlilik Kredisine Başvuru Şartları

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Net Gelir Belgesi
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosu veya şirket yetkilileri tarafından imzalanan maaş belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • Adres teyidi için Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik hizmetinizin bulunduğu son 3 ay içerisinde düzenlenmiş bir fatura veya son 3 ay içerisinde alınmış bir ikametgâh belgesi

Evlilik kredisi konusunda sizleri şöyle uyarmak istiyoruz her bankanın bireysel ihtiyaç kredisindeki faiz oranları ve şartları ne ise evlilik krediside bu şartlar ve oranlara göre veriliyor yani yeni evlenecek çiftler aslında evli kredisi çekmek yerine en uygun faiz oranı olan bankadan bireysel ihtiyaç kredisi çekse daha mantıklı olabilir ve burada şunun altını özellikle çizmek istiyoruz eğer çekeceğiniz krediyi ödeme durumunuz yoksa sadece düğündeki takılara güvenerek kredi çekiyorsanız asla çekmeyin çünkü düğünden beklediğiniz tutarda bir takı çıkmaz ise kredi sizin başınıza kalır ve evliliğiniz henüz başındayken zehir olabilir lütfen borç üzerine bir aile kurmayın gerekirse birkaç yıl çalışıp para biriktirin ve düğününüzü öyle yapın sonrasında hüsran yaşamanızı istemiyoruz. Evlenecek çiftlerin kredi çekmesi için önereceğiniz banka ise en uygun faiz oranı olan Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası devlet bankası olduğundan dolayı buradan kredi çekmek biraz daha zordur eğer buradan çekemiyorsanız ikinci en az faiz oranı banka önerimiz ise özel bir banka olan FinansBanktır.

Kredi Hesaplama Aracından çekeceğiniz kredinin vade ve faiz oranını hesaplayabilirsiniz.

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

Bankacılara Ücretsiz Soru Sor

Hakkında eKolayKredi

İlginizi Çekebilir

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru ve Şartları

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar başlığını görünce eminim hepiniz heyecanlandınız .ünkü ülkemizde çıkarı olmadan faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir