Anasayfa / Motorlu Taşıtlar Vergisi / 2018 MTV Zammı Ne Kadar Oldu? – 2018 MTV Hesaplama Ödeme

2018 MTV Zammı Ne Kadar Oldu? – 2018 MTV Hesaplama Ödeme

Bu yazımızı henüz okumaya dahi başlamadan aklınızda ki soruyu tahmin edebiliyoruz, 2018 MTV Zammı Ne Kadar Oldu? diye düşünüyor ve bu sorunun cevabını merak ediyorsanız eğer yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Sizlere bu konu hakkında şu ana kadar yapılmış en Net açıklama ve bilgilendirmeleri yapacağız.

2018 MTV

Türkiye’nin bir anda gündemine oturan ve oldukça konuşulan Motorlu Taşıtlar Vergisi Zammı ile ilgili son açıklamalar geldi. Hükümet 2018 yılından itibaren Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne %40 zam uygulayacağını söylediği anda bütün ülke adeta isyan etti. Zaten ülkemizde aşırı vergi ödemekten yakınan insanlar bir de üstüne %40 zammı duyunca ne yapacağını şaşırdı.
Yapılan itirazlar sonucunda hükümet 2018 MTV Motorlu Taşıtlar Vergisinin zammını %40’tan %25’e indirdi. Ancak sıfır araç alımlarında %15 ile %50 arasında bir zam yine uygulanacağıda söyleniyor ve bunun detayları şuan bilinmese de 2018 yılında büyük zamlarla karşılaşacağımız çok açık bir şekilde görünüyor.

 

İşte 2018 MTV Zammından sonra Hangi Araç Ne Kadar Ödeyecek bu tablodan inceleyebilirsiniz.

Araç sahipleri şu andan ne yapacağını şaşırmış durumda, bir çok insan şimdiden yeni araba alıp az vergi ödemek istiyor ancak yeni düzenlemede tam olarak nasıl bir işlem yapılacak eski araçlarda buna dahil olacak mı henüz hiçbir şey tam olarak belli değil.
Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açıklamalarına göre yeni araç alımlarında %25 ile %50 arasında bir zam yine var ancak motoru 1300 cc altındaki araçlar için %15 ve 1300 cc üstündeki araçlar içinse %25 olacağı söyleniyor. Aslında şu an kafalar çok karışık çünkü yasa tam geçmedi ve belli de değil ama şunu biliyoruz ki 2018 yılında şu anki ödediğimiz tutarın üstünde bir vergi zamları olacak ve daha fazla para ödeyeceğiz ilerleyen zamanlarda bu zam netleştiğinde tekrardan sizlere bilgilendirme yapacağız.

Şuan için bilmeniz gereken ise şudur hükümet mevcut Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne %25 zam yaptı.

MTV 2018 Zammı

Hükümetten Net Açıklama yapılana kadar bu konu ile ilgili diğer haberlere aldırış etmemenizi öneriyoruz çünkü şu an her kafadan bir ses çıkıyor. Şunu özellikle belirtmek istiyoruz ki Yasa henüz Taslak durumda yani henüz kesin bir durum yok ancak kesin olan tek konu %25 Zam yapılacağı ile ilgili bunun dışındaki tüm Haberler şu an için kesin olarak doğruluk değeri taşımamakta bunu bilerek okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Bazı haber siteleri MTV ile ÖTV’yi karıştırarak ÖTV’ye Zam yapıldı olarak haberler yapıyor %25 Zam MTV Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yapılan bir Zamdır.

2018 Yılı Motorlu Taşıtlar Verginizini Hesaplamak ve Ödemek içinburaya Tıklayıp Hesaplama ve Ödeme Sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 2018 MTV Zammı Ne Kadar Oldu? sorusunun cevabını vermeye ve 2018 MTV Hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Diğer yazılarımızı okumayı unutmayın! Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

Bankacılara Ücretsiz Soru Sor

Hakkında eKolayKredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir